Cyklodoprava se stává nedílnou součástí kurýrních a poštovních služeb i v konzervativní Velké Británii. Firma Outspoken delivery sídlicí v Cambridge např. úzce spolupracuje s expresní přepraní společností TNT, pro kterou dodává službu Last mile. Toto řešení spočívá v tom, že logistické centrum Oustspoken Cambridge přijímá konvenční motorové dodávky a nákladní vozy z jiných lokalit a jejich obsah rozdělí mezi svoje nákladní jízdní kola. Ta pak doručí zboží do hmotnosti 250kg přímo ke koncovým zákazníkům. 

Při návštěvě této společnosti si nemůžeme nevšimnout, jak vyrovnaná je tato společnost v oblasti svých zaměstnanců a to nejen genderově ale i věkem. Za řidítky nákladního speciálu tak můžeme spatřit padesátiletou ženu, která když nakládá tak se vesele baví s ostatními a nezasvěceným klidně odpovídá na otázky proč svoji práci tolik miluje.

 

Co se týká vozového parku, tak Ouspoken disponuje převážně nízkopodlažními Longtaily, které jsou v úzkých uličkách nejobratnější. Dále Bakfiets, což jsou jednostopá vozidla s nákladním prostorem před jezdcem a v neposlední řadě tricykly s tuhou hnanou zadní nápravou a jedním řiditelným kolem vpředu. Všechna tato a jiná vozidla se zde vyskytují jak s pomocnými elektromotory tak i bez nich.