Již druhý ročník festivalu nákladních kol se koná na území České republiky. Tematicky jej hostí nákladní loď Altenburg 1964. Kromě příznivců bezmotorové cyklistické logistiky zde potkáme i jednoho solárního cestovatele mezi světadíly. Čtěte report z PrahouNakole.cz ZDE.

 

Městská cyklistická logistika se stala za posledních pár set let ověřenou praxí. Ale co příměstská, meziměstská nebo dokonce mezinárodní?

 

Prototyp solárního lehocargokola CykloTruck CT5-Lenochod letos ověří, zda je to možné. Nejprve pojede na ECLF Berlin 2018, potom na SunTrip. Vše po vlastní ose. 

Aktuální dění můžete sledovat na Twitteru Michaela, jež bude letos opět jediný účastník z ČR.

 

Letos se koná konference výrazně blízko, nezapomeňme se tedy včas registrovat. Již samotné intro Mikaela Colville-Adersena je velkým lákadlem nejen pro fandy cyklistické logistiky.

ECLF Wien 2017

Zástupci týmu cargobikes.cz samozřejmě nebudou chybět na této akci. Při této příležitosti bude možné se setkat s příznivci nákladní cyklistiky ve všech možných oborech. Například písničkář Jan Řepka předvede svůj longtail, který používá při svých cykloturné po Evropě. Velké díky patří hlavně organizátorům festivalu brnonakole.cz

 

Evropský týden mobility zažívala i města v České republice. To je samozřejmě příležitost, kdy přiblížit potenciál cyklistické dopravy široké veřejnosti. Národní třída v Praze se 22.9.2016 proměnila v lidskou promenádu, kde při denním transportu materiálů dominovala nákladní kola. V blízké oblasti jich operovalo kolem 20ti kusů. Příjemná ulice měla bez aut i příjemnější ovzduší, jak lze vidět v následujícím grafu (zdroj cyklomesta.cz).

 

Graf pevné částice