IMG 20181214 154145

Logistiku zálohovaných nádob má smysl dělat pomocí udržitelné dopravy. Mytí je totiž prováděno ve speciálních myčkách a tam je nutné každou nádobu po jejím použití nějak dostat. Na vánočních trzích v centru Brna proto operuje nákladní tricykl Shakal 3C, který je vybaven plošinou pro 8 kontejnerů a s připojeným přívěsem uveze najednou až 5.600 nádob. Našemu Ježíškoví zapůjčil vozidlo k testování Bajkazyl. Ten používá nákladní kola pro zásobování svých skladů, svozy kol, pojízdné dílny a mnoho dalšího. Podílí se tak na jejich vývoji a pomáhá tak prošlapávat cestu k dostupnější cyklistické logistice v ČR.

View the embedded image gallery online at:
http://cargobikes.cz/in/#sigFreeIdd82d263df3

Již druhý ročník festivalu nákladních kol se koná na území České republiky. Tematicky jej hostí nákladní loď Altenburg 1964. Kromě příznivců bezmotorové cyklistické logistiky zde potkáme i jednoho solárního cestovatele mezi světadíly. Čtěte report z PrahouNakole.cz ZDE.

 

Zástupci týmu cargobikes.cz samozřejmě nebudou chybět na této akci. Při této příležitosti bude možné se setkat s příznivci nákladní cyklistiky ve všech možných oborech. Například písničkář Jan Řepka předvede svůj longtail, který používá při svých cykloturné po Evropě. Velké díky patří hlavně organizátorům festivalu brnonakole.cz

 

Městská cyklistická logistika se stala za posledních pár set let ověřenou praxí. Ale co příměstská, meziměstská nebo dokonce mezinárodní?

 

Prototyp solárního lehocargokola CykloTruck CT5-Lenochod letos ověří, zda je to možné. Nejprve pojede na ECLF Berlin 2018, potom na SunTrip. Vše po vlastní ose. 

Aktuální dění můžete sledovat na Twitteru Michaela, jež bude letos opět jediný účastník z ČR.

 

Letos se koná konference výrazně blízko, nezapomeňme se tedy včas registrovat. Již samotné intro Mikaela Colville-Adersena je velkým lákadlem nejen pro fandy cyklistické logistiky.

ECLF Wien 2017