Vídeň otevřela FahrRADhaus a představila největší nákladní kolo Evropy

„Cyklo-radnice“ projede celou Vídní

Náměstkyně starosty Maria Vassilakou a vídeňský pověřenec pro cyklodopravu Martin Blum otevřeli tzv. FahrRADhaus a představili největší nákladní kolo Evropy. Vídeňská Agentura mobility tak otevřela cyklo-radnici, která už druhým rokem podává informace o městské cyklistice a nabízí potřebný servis, připravuje bohatý doprovodný program. FahrRADhaus letos poprvé navštíví další městské části. Jeho přesun umožní speciální nákladní kolo. Loňské centrum za vídeňskou radnicí bude mít otevřeno i nadále.


„Město Vídeň chce Vídeňany ještě více obeznámit s vídeňskou městskou cyklistikou,“ vysvětluje náměstkyně starosty Maria Vassilakou. V loňském roce využilo tuto nízkoprahovou informační a servisní nabídku města přes 10 000 Vídeňanů. Pojízdná cyklo-radnice zahájila provoz již 19. dubna a svou „tour“ po městě zakončí na konci září. Převážet ji budou nákladní kola. „Ukazujeme tak, že zboží a náklad může být po městě transportován také na kolech.“, vysvětluje Martin Blum jednatel Agentury mobility města Vídně a pověřenec pro cyklo-dopravu. Pro transport informačních materiálů a další potřebných předmětů stačí běžná nákladní kola. Pro přepravu stánku bylo ale zapotřebí dlouhé nákladní kolo. „A tak jsme tak nějak mimochodem vyrobili největší nákladní kolo Evropy,“ raduje se Blum. 

FahrRADhaus  nabízí informace o cyklo-infrastruktuře ve městě, cyklo mapu města pro rok 2013, informace o další výstavbě sítě stezek a nejnovějších právních změnách týkajících se cyklo-dopravy. Kdo hledá nové kolo a nebo chce vyzkoušet jaké se hodí nejlépe má též šanci: městská kola, elektro-kola, skládací kola budou k dispozici. V nabídce jsou též kurzy opravy kola trénik bezpečnosti a další akce.

První štací letošní mobilní cyklo-radnice, která se vydává doslova na turné po městských částech je náměstí Columbusplatz v 10. Městské části Favoriten byla od 23. do 27. dubna. Původní FahrRADhaus stojí na náměstí Friedrich-Schmidt-Platz 9, hned za vídeňskou radnicí.

 

Kalendář akcí: www.fahrradwien.at/events/ 

 

Zdroj: www.fahrradwien.at

 

(com)