O bohatý program se kromě pořadatelů postaralo během třídenní cyklo-logistické konference 37 přednášejících z více než 10ti evropských zemí. Mezi delegáty nechyběla ani specialistka rozvoje dopravy Magistrátu hlavního města Prahy Mgr.Sylva Švihelová.  Txita Consolidation Centre: Obsluhovanou oblast města je nejlépe si namalovat na podlahu.

Cyklodoprava se stává nedílnou součástí kurýrních a poštovních služeb i v konzervativní Velké Británii. Firma Outspoken delivery sídlicí v Cambridge např. úzce spolupracuje s expresní přepraní společností TNT, pro kterou dodává službu Last mile. Toto řešení spočívá v tom, že logistické centrum Oustspoken Cambridge přijímá konvenční motorové dodávky a nákladní vozy z jiných lokalit a jejich obsah rozdělí mezi svoje nákladní jízdní kola. Ta pak doručí zboží do hmotnosti 250kg přímo ke koncovým zákazníkům. 

Při návštěvě této společnosti si nemůžeme nevšimnout, jak vyrovnaná je tato společnost v oblasti svých zaměstnanců a to nejen genderově ale i věkem. Za řidítky nákladního speciálu tak můžeme spatřit padesátiletou ženu, která když nakládá tak se vesele baví s ostatními a nezasvěceným klidně odpovídá na otázky proč svoji práci tolik miluje.

Vídeň otevřela FahrRADhaus a představila největší nákladní kolo Evropy

„Cyklo-radnice“ projede celou Vídní

Ač prosinec, relativně teplo, do předvánoční Vídně se sjelo přes třicet účastníků této zajímavé akce na kole. Již podle zaparkovaných cyklospeciálů kol před hotelem Savoyan se dalo tušit, co se zde bude dít. Uvnitř kromě vánoční výzdoby dokreslovaly jedinečnou atmosféru celoodpružená nákladní kola typu "bakfiets" od Raise und Muller a tříkolka Christiania.

Ecomm 2013

V nadcházejícím ECOMM2013 (European Conference on Mobility Management), bude speciální sezení pro "přístup pro nákladní dopravu a dodávky". Podávání přihlášek již bylo uzavřeno.